Zvýšený fastback, aneb model, který nemá konkurenty

Je-li vám hatchback moc malý, sedan považujete za úplně „passé“, MPV vám přijde nudné, sporťák zase moc agresivní a u SUV máte pocit, že už ho mají všichni… , pak nastal čas na něco úplně nového a neotřelého. Třeba právě Peugeot 408. Dopřeje vám přesně to, co hledají řidiči, pro které je radost z jízdy skutečným potěšením. A jak je na tom z hlediska elektromobility neboli trendu, před kterým se v současné době nelze schovat? Věřte, že líp, než byste čekali!

Nový Peugeot 408 je výrazný fastback s odvážnou siluetou, nezaměnitelným stylem a hrdým postojem šelmy. Jeho zvýšená pozice bude určitě pro mnoho klientů zásadním kladem. Výrazně totiž usnadňuje nastupování do vozu a zajišťuje také velmi komfortní posez. Nový Peugeot 408 dosahuje délky 469 cm, výška je pouhých 148 cm, což není u vozů se zvýšenou karoserií běžné. Tyto proporce vytvářejí velmi štíhlý a sportovní profil. Naopak rozvor je větší, než bývá v segmentu C zvykem. Profitují z toho hlavně cestující na zadních sedadlech, kteří tak mají k dispozici štědrý prostor pro kolena. Z tohoto hlediska je nový Peugeot 408 nejprostornějším vozem značky. A úctyhodný je také zavazadelník s objemem až 1611 l!

Zřejmě vás nepřekvapí, že uvnitř vozu najdete Peugeot i-Cockpit. Toto dnes již ikonické uspořádání interiéru se stalo poznávacím znakem nových peugeotů. Co vás ovšem ohromí, to je nová, ultramoderní podoba interiéru vozu 408. Ergonomie, kvalita, praktičnost i technologie včetně nového systému infotainmentu Peugeot i-Connect… vše bylo dotaženo k dokonalosti. Kompaktní volant mnohanásobně zvyšuje požitek z jízdy. Digitální přístrojový panel má desetipalcový displej. Středová dotyková obrazovka se ovládá stejně intuitivně jako tablet. Doplňují ji plně konfigurovatelné přepínače i-toggles, které jsou uspořádány pod středovým displejem jako otevřená kniha a poskytují jedinečnou estetickou a technologickou úroveň. Každé z elegantních kláves můžete přiřadit funkci dle vašeho gusta. Chcete do jedné z nich uložit příkaz „Naviguj mě domů!“? Proč ne? Ochotně to splní. 3D online navigace navíc vždy poradí nejrychlejší cestu, zjistí ceny paliva v okolí nebo najde volné místo k zaparkování.

O vaše bezpečí a komfort se dokonale postarají asistenční systémy řízení poslední generace. Používají 6 kamer a 9 radarů. Mezi nejzajímavější prvky výbavy patří například světlomety Peugeot Matrix LED či adaptivní tempomat s funkcí Stop and Go. Užitečným pomocníkem je také systém sledování provozu za vozidlem při vyjíždění z parkovacího místa. Největší pozornost ovšem zasluhuje Night Vision neboli systém nočního vidění. Ten většinou najdete jen v prémiových segmentech. Umožní vám rozpoznat zvířata, chodce nebo cyklisty před vozem v jízdním pruhu dříve, než se objeví v dosahu dálkových světel.

Nabídka pohonů vozu Peugeot 408 zahrnuje dvě plug-in hybridní verze o výkonu 180 a 225 k a benzínový tříválec o výkonu 130 k. Všechny motory jsou spojeny s osmistupňovou automatickou převodovkou EAT8. Za několik měsíců od uvedení těchto pohonů na trh bude následovat plně elektrická verze. Efektivitu motorů podporuje vynikající aerodynamika a relativně malá hmotnost vozu. Současně ovšem tyto charakteristiky zaručují každodenní radost z jízdy.

Nový Peugeot 408 se už na podzim začne vyrábět ve francouzských Mylhúzách. Na český trh dorazí začátkem příštího roku.