Užijte si letní pohodu a načerpejte energii na řeckých plážích

Pobřeží ostrova Kos

Čas nezadržitelně ubíhá a po jaru přijde opět léto s báječnou atmosférou volných dní, provoněných dálkami. Za exotikou nemusíte létat daleko! Řecko je věčná inspirace a nabízí vše, co si můžete na dovolené přát. Jen je třeba ujasnit si, jak chcete své volné dny prožít. Vy sami nejlépe víte, co od své dovolené očekáváte a čemu se chcete věnovat. A záleží také na tom, jestli se do Řecka vydáte sami, s partnerem, rodinou nebo partou přátel.

Romantická večeře na ostrově Santorini

Pohodová relaxace na pláži

Řada z nás je po celý rok vytížená natolik, že se těší na pohodovou relaxaci a chce jen odpočívat. A proč ne? Řecko se svým členitým pobřežím a úžasnými plážemi nabízí ideální podmínky. Možná se vám líbí představa užít si dovolenou v poklidném řeckém životním stylu. Ráno si zajdete do pekárny pro teplé pečivo, na trhu vyberete to nejčerstvější ovoce a posnídáte v soukromí. V plážovém baru si dáte ledové frappé a odpoledne ulehnete k příjemné siestě. Odpočatí se pak můžete těšit na dlouhý večer se západem slunce v pobřežní taverně. Vyberte si takovou, kde sedí převážně místní. Bude mít možná rozvrzané židle a papírové ubrusy, ale jen tak ochutnáte pravou řeckou musaku, gyros nebo baklavu. Určitě nebudete litovat.

Resort Sani

Hotely jen pro dospělé

Skvělé podmínky pro pohodovou dovolenou jen ve dvou nabízí hotely jen pro dospělé – couples only na atraktivních místech řeckých ostrovů. Často se jedná o luxusní resorty, kde jsou pokoje s privátními bazény a dokonale vybavená wellness centra. Nechte se hýčkat a dopřejte si nejrůznější masáže nebo různé kosmetické procedury.

Lindos Grand Adults Only

Řecké prázdniny

Vzpomínky na společnou rodinnou dovolenou patří k těm nejhezčím. Abyste ji prožili podle svých představ, je poměrně důležitý správný výběr. Ověřte si vzdálenost místa pobytu od letiště, pojistné krytí a podmínky ubytování. Zvláště u dovolené s dětmi se rychlé rozhodnutí podle lákavé ceny nemusí vždy vyplatit. Zvolte resort, který nabízí ubytování s oddělenou ložnicí pro rodiče a potřebné zázemí pro děti. Pro ty nejmenší si kromě postýlek můžete předem zajistit pronájem kočárků, ohřívače láhví, chodítek apod. Starším ratolestem se líbí v dětských klubech při sportovních a zábavných aktivitách. Řada hotelů v Řecku nabízí i zajímavé aktivity pro teenagery, kteří už dovolenou s rodiči někdy považují za nudnou, a chtějí se setkávat se svými vrstevníky a zažívat nové věci.

Grecotel Casa Paradiso

Užijte si své oblíbené sportovní aktivity

Řecké pobřeží má ideální podmínky pro všechny sporty, od jízdy na banánu a vodních člunech po parasailing, plachtění nebo potápění. Oblíbili si ho také surfaři, kteří jsou nadšeni zejména na řeckých ostrovech. Jste-li příznivci surfování nebo si chcete jízdu na surfu jen vyzkoušet, nemusíte si do Řecka vozit vlastní vybavení, vše lze zapůjčit v centrech vodních sportů. Proslaveným surfařským místem na Mykonosu je zátoka Ftelia. Skvěle si zasurfujete i na ostrově Samos v Kokkari anebo na ostrově Kos v oblastech Mastichari, Tigaki a Marmari. Milovníky surfování a kiteboardingu láká také západní větrnější pobřeží Rhodosu a zejména pak letovisko Prasonissi na nejjižnějším výběžku ostrova. Nadšené cyklisty jistě potěší, že se svého oblíbeného sportu nemusí vzdát ani na dovolené. V poslední době si lze spolehlivá kola pronajmout téměř všude, včetně helmy a dětských sedaček. Je to ideální možnost poznávat okolí pobytového místa a zejména půvabné vnitrozemí s panenskou přírodou.

Tyrkysové moře ostrova Zakynthos

Pro milovníky greenů je výborným tipem ostrov Kréta anebo resort Costa Navarino na Peloponésu, kde se v okruhu 13 kilometrů nachází čtyři špičková golfová hřiště. Řecko není jen pobřeží, ale také hornatá krajina. Pro zdatné turisty může být součástí dovolené v oblasti Olympské riviéry zdolání bájného Olympu. Během pobytu na Krétě můžete podniknout třeba pěší túru soutěskou Samaria. Ideální možnosti pro trekking nebo climbing jsou na ostrově Karpathos.

Taverna s výhledem na řecké ostrovy

Vyberte si podle sebe

Je jen na vás, zda se rozhodnete vydat na prosluněné pláže za odpočinkem, užít si romantiku ve dvou, dopřát své rodině pobyt u moře nebo prožít své volny dny aktivně. S výběrem zájezdu vám ochotně poradí v cestovní kanceláři GREECE TOURS, která se na Řecko specializuje od roku 1990.

Foto: GREECE TOURS