Suchá pára, ekologická alternativa chemického čištění

Ve firemním prostředí je v současné době stále žádanější

V posledních letech vzrostl výrazně zájem o čištění horkou párou nejen v domácnostech, ale i ve firemním sektoru. Hlavními důvody jsou zaprvé účinnost tohoto řešení, kdy pára odstraní nečistoty a rozpustí mastnotu, vysoká teplota pak spolehlivě zahubí běžné bakterie a inaktivuje obalené viry. Zadruhé je to šetrnost k životnímu prostředí, ale i ke zdraví zaměstnanců a pracovníkům úklidu, protože toto řešení je úplně bez chemie.

„Parní čištění je založeno na principu velice rychlé přeměny studené vody na horkou páru, která je vytlačována přes trysku ven z parního čističe. V případě parních čističů se jedná o takzvanou suchou páru, neboť se vytváří z velmi malého množství vody. A právě suchá pára je nejen účinná při odstraňování nečistot a mastnoty, ale vysoká teplota spolehlivě zahubí běžné bakterie a inaktivuje některé viry, odstraní biologické i průmyslové nečistoty, a tím zlepší prostředí v kancelářích, obchodních či výrobních prostorech,“ říká Lukáš Rom ze společnosti Kärcher

Další výhodou páry jako čisticího prostředku je to, že pronikne i na místa, kam se běžným čištěním nelze dostat. Dokáže zneškodnit různé usazeniny a hromadící se nečistoty, včetně mastnoty. Profesionální parní čističe dosahují na podlahové nebo ruční hubici teploty páry 100 °C. 

Bez chemie: zdravotní aspekt parního čistění 

„Výhodou parních čističů je, že k uvedení do provozu a samotnému čistění je potřeba pouze přístup k elektřině a voda. Odpadá tak použití chemických čisticích prostředků, které jsou při tomto způsobu čistění naopak nežádoucí. Přínosem parních čističů je tedy nejen vysoká účinnost a úspora za pořizování čisticích prostředků, ale především ochrana lidského zdraví, které je při úklidu za pomocí chemických přípravků vystaveno negativním vlivům. Jedná se hlavně o ochranu dýchacích cest a možného poškození kůže. Parní čistění je vhodné také pro osoby trpící alergiemi, protože pára váže prach a snižuje tak rozptyl alergenů,“ prozrazuje další výhody Lukáš Rom.

Parní vysavače se hodí pro cílené čištění nejen v kancelářských a veřejných budovách, ale i oblastech, jako jsou zdravotnictví, potravinářství, dopravní prostředky nebo restaurační a hotelový sektor.