Studenti AAU získali 1. místo v soutěži Top JA Start-up 2024

Jejich projekt cestovatelské aplikace zaujal i Škodovku. V červenci budou reprezentovat ČR na evropském finále

Tým studentů z pražské Anglo-American University (AAU) získal první místo v soutěži podnikatelských nápadů Top JA Start-up 2024 se svou aplikací pro cestování DIVEIN. Tento úspěch znamená již druhé vítězství v řadě pro studenty oboru Business Administration a je potvrzením kvality praktické výuky na AAU. Tým bude letos v červenci reprezentovat Českou republiku na evropském finále v sicilské Catanii. Aplikace poskytuje cestovatelům personalizovaná doporučení pro autentický zážitek z cestování.

DIVEIN je start-upová firma založená studenty AAU. DIVEIN vyvinula stejnojmennou aplikaci pro cestování. Uživatelům nabízí cestovní itinerář, který poskytuje ověřené informace ke zvolené destinaci a vyhýbá se tak nedostatkům, které vznikají při používání umělé inteligence při tvorbě itinerářů.

Aplikace DIVEIN již začala vzbuzovat zájem v oboru. Tým stojící za jejím vývojem bude svůj produkt v červnu prezentovat vedení společnosti Škoda Auto a.s. Naplánováno je také setkání s investorem a zakladatelem AAU Martinem Kúšikem.

Opakovaný úspěch AAU lze mj. přičítat kurzu Podnikání v praxi, který všichni členové týmu DIVEIN absolvovali. Kurz, který vedou na AAU mentoři Heinrich Homola a Jeff Medeiros, pokrývá všechny podstatné aspekty podnikání, provází studenty procesem rozvoje podniku od jeho koncepce až po realizaci a na konci školního roku vrcholí soutěží Top JA Start-up.

„Kurz byl velmi praktický. Naučili jsme se hodně o tom, jak uvést náš produkt na trh, vytvořit plán a najít vývojáře. Myslím, že jsme si to všichni užili a budeme z toho čerpat v naší budoucí kariéře,“ uvedla generální ředitelka DIVEIN o zkušenosti s kurzem vyučovaným na AAU Daryna Senergei.

Tým DIVEIN ve složení složení Alisa Safarian, Cassidy Karbowski, Daryna Semergei, Diego Castro Lopez a Isabella Agnes Vesper se na finále JA Europe, které je součástí Evropského festivalu podnikání Gen-E, utká v soutěžích Inovace roku a Start-up roku.

Program JA Start-Up je podnikatelský vzdělávací program JA Czech a JA Europe, který je současně realizován na 300 univerzitách po celé Evropě s účastí více než 15 000 studentů. Program dává studentům ve věku 18-30 let příležitost rozvíjet vlastní podnikatelský nápad a pomáhá jim uplatnit své dovednosti v různých oblastech podnikání. Studenti tvoří týmy a po dobu 1-2 semestrů pracují na rozvoji podnikatelského nápadu s podporou mentorů. Zatímco soutěž Top JA Start-up existuje na středoškolské úrovni již od 90. let, teprve od minulého akademického roku se o vlastní soutěž mohou ucházet i univerzity.