Šest míst, kde vás bude pracovní porada bavit

Vyměňte nudné čtyři stěny kanceláře a pozvěte své kolegy nebo pracovní partnery na neobvyklá místa jen kousek za Prahu. Jednání byla odpradávna výsadou králů. Kde jinde tedy zasedat než přímo v královském regionu. Ve středních Čechách objevíte místa, kde může vzniknout nová etapa vaší společnosti.

 „Střední Čechy nabízejí nejenom řadu netradičních míst, ale i širokou škálu služeb v oblasti kongresové turistiky. Zájemcům poskytujeme odbornou asistenci a komplexní informace při plánování a realizování kongresů, konferencí a obchodních setkání, která doplníme o atraktivní doprovodné aktivity – wellness, zážitkovou gastronomii, sportovní a adrenalinové aktivity nebo turistické cíle,“ říká Marta Dohnalová za Střední Čechy conventionbureau.

Panství Dlouhá Lhota

V malebné brdské krajině se nachází Hotel Panství Dlouhá Lhota, který je jako stvořený pro firemní akce. K dispozici jsou variabilní prostory v zámeckém stylu – konferenční sál pojme až 55 lidí a k dispozici je i menší salonek pro 12 osob. Panství Dlouhá Lhota zároveň nabízí stylové ubytování, restauraci, wellness nebo relax v zámeckém parku.

Uhelný mlýn

Před více než deseti lety začala obnova industriálního areálu Uhelný mlýn v Libčicích nad Vltavou. Nyní slouží hala Kotelna soukromým akcím. V bývalém uhelném mlýně se nachází také galerie současného umění a designový showroom. Klenot mezi industriálními stavbami disponuje funkčními prostory nejen pro konference, ale také workshopy a prezentace. Do přednáškového sálu se vejde až 300 osob, letní venkovní akce pojmou až 1 000 osob. Skupiny přímo do areálu může zavést speciální vlak z Prahy – motoráček nebo vlak s historickou parní lokomotivou.

Galerie Středočeského kraje GASK

Jednou z perel české barokní architektury je bývalá Jezuitské kolej v Kutné Hoře. Dnes se v budovách nachází galerie GASK, ale díky vybavení moderní technikou slouží také k pořádání firemních i soukromých akcí.Pro slavnostní účely je ideální malbami zdobený refektář jezuitské koleje, bývalá barokní lékárna je vhodná pro firemní akce do 50 osob, moderně uzpůsobené podkroví je k dispozici pro menší konference a v bývalé jízdárně je k dispozici nové moderní kongresové centrum až pro 200 osob. Vše v samotném srdci Kutné Hory v bezprostřední blízkosti chrámu sv. Barbory s možností venkovní akce v klášterních zahradách nebo v přilehlém Štábním domku s vinným sklepem.

Hotel SEN

Oázu odpočinku nabízí nedaleko Prahy hotel Sen, kde lze po náročných jednáních nebo po dlouhých přednáškách okamžitě zrelaxovat v saunovém světě nebo při masáži. Skvělý servis nabízí luxusní hotelové pokoje a restaurace. V krásné přírodě Ladova kraje lze zajistit prohlídku pivovaru nebo soukromou návštěvu nejstarší a největší hvězdárny v Česku. Zámecký hotel po rekonstrukci neztratil genius loci a moderní zázemí zajistí až pro 200 lidí.

Meandr Řevnice

Menší firmy uvítají pro výjezdní zasedání a brainstormingové akce coworkingové centrum Meandr Řevnice. Pro menší akce do 20 osob je k dispozici Zasedačka, pro přednášku a školení pak Open space až pro 50 osob. V nabídce je i doprovodný program: kreativní balíček s malováním na sklo, kreslením nebo balíček degustuj v místním pivovaru. Prostory jsou součástí komplexu Corso, ke kterému patří také Boutique Hotel, restaurace Corso a Pivovar Řevnice.

Benický statek

I v barokním statku lze vyjednat dobrý obchod nebo stmelit tým v rámci firemní akce. V Benickém statku nedaleko zámku Konopiště, který v minulosti patřil třeba Albrechtu z Valdštejna, se konají pracovní setkání, firemní konference nebo večerní grilování s kolegy. Bývalá sýpka pojme až 120 lidí. Seminární místnost je vhodná pro prezentace a porady, v klubovně lze uspořádat neformální setkání nebo teambuildingy až pro 40 lidí. Celý den lze zpříjemnit jízdou na koni, projížďkou v kočáru, nebo si zazávodit na traktorech. Statek nabízí také ubytování a restauraci.

Foto: Středočeská centrála cestovního ruchu