Peugeot 308 SW: technika hodná prémiových segmentů

Nové kombi Peugeot 308 SW vás na první pohled uhrane svým atraktivním designem a ladnými křivkami. K tomu přidává bohatou výbavu na úrovni vyšších segmentů. Řada nejmodernějších technologií je navíc dodávána sériově už od základních verzí. V jeho široké nabídce pohonných jednotek figurují kromě úsporných benzínových a dieselových motorů také plug-in hybridy s výkonovými variantami 180 nebo 225 koní a dojezdem na elektřinu až 60 kilometrů. V polovině příštího roku se očekává i 100% elektrický pohon.

Jeho design je originální, dynamický a sportovně laděný. Karoserie vozu má elegantní profil a propracovanou záď. Inženýři u Peugeotu se také důkladně zaměřili na aerodynamiku, což při jízdě rozhodně poznáte. Řízení kombíku 308 SW si díky tomu zaručeně užijete, a navíc se můžete pochválit za ušetřené emise CO2.

Ultramoderní pohodlí

Uvnitř vozu najdete Peugeot i-Cockpit. Jedná se o uspořádání interiéru, které se stalo poznávacím znakem moderních peugeotů. Ve voze 308 SW vás však překvapí svou novou podobou. Byla vylepšena jeho ergonomie, kvalita i design a nabízí zcela nový systém infotainmentu Peugeot i-Connect®. Ten doplňují konfigurovatelné virtuální přepínače i-toggles pro nastavení klimatizace, rádia, telefonu atd. Nový systém infotainmentu přináší to nejlepší ze světa chytrých telefonů. Bezdrátová funkce zrcadlení umožňuje připojit dva telefony současně, středový displej lze používat jako tablet a kompletní technologický zážitek završuje 3D on-line navigace.

Chytrý zavazadelník

Moderní kombi už se nespokojí jen s bezedným krabicovitým zavazadelníkem. Očekávání dnešních zákazníků jsou mnohem náročnější. Nový Peugeot 308 SW je však dokonale připraven je do posledního detailu splnit. Jeho objemný zavazadelník pojme od 608 až po 1634 litrů, nakládání a převoz zavazadel navíc usnadňuje elektricky ovládané víko, bezkontaktní otevírání a dvoupolohová podlaha. Pro větší praktičnost je prostor kufru vybaven 12 V zásuvkou umístěnou na pravé liště zavazadlového prostoru, LED osvětlením celého prostoru, dvěma úložnými síťkami a háčky na tašky. Praktickým pomocníkem je také vertikální síť k zachycení vysokého nákladu.

Klasika nebo elektro? Rozhodněte se sami

Nový Peugeot 308 SW může být poháněn klasickým spalovacím motorem, a to buď benzínovým PureTech 1.2 o výkonu 110 nebo 130 k, nebo naftovým BlueHDi 1.5 o výkonu 130 k. Na výběr jsou šestistupňové manuální nebo osmistupňové automatické převodovky. Ekologickou alternativu pak poskytují dva plug-in hybridní motory ve výkonových variantách 225 nebo 180 koní. Čistě na elektřinu ujedou až 60 km. V příštím roce se nabídka pohonů rozroste také o mild-hybrid a 100% elektrickou verzi. Klient modelu Peugeot 308 SW tak může vybírat z široké škály pohonných jednotek.

Exkluzivní technologie

A jaké jsou nejžhavější novinky Peugeotu 308, které v ostatních modelech značky Peugeot zatím nenajdete? Například vyhřívaný volant, nebo vylepšený adaptivní tempomat s funkcí Stop and Go, který nově ovládá poloautomatickou změnu jízdního pruhu, doporučení rychlosti a přizpůsobení rychlosti v zatáčkách. Dále je tu Peugeot Matrix LED, technologie, se kterou se zatím setkáte jen v prémiových segmentech. Jedná se o dálková světla se schopností ve tmě neustále naplno svítit, aniž by oslňovala ostatní řidiče. Systém Peugeot i-Connect® Advanced je zase vrcholnou ukázkou moderního, efektního a snadno ovladatelného infotainmentu. Převratnou novinkou je také systém sledování mrtvého úhlu s dlouhým dosahem, a to až 75 metrů. Nový Peugeot 308 má také nejnovější technologii zajišťující snadné a bezpečné parkování. Jedná se o nový systém Visiopark 3 složený ze čtyř kamer pokrývajících 360° a couvací kamery s ostřikovačem.

Kompletní seznam prvků výbavy, které váš život za volantem udělají bezpečnější a příjemnější, najdete na peugeot.cz

Cena od 650 000 Kč + 5letá záruka

Cena plug-in hybridní verze od 1 000 000 Kč + 5letá servisní smlouva Optiway Servis + 8letá záruka na baterii.