Operativní leasing se stal dostupným luxusem

Snadno na něj dosáhnou i malé firmy a soukromé osoby

Operativní leasing neboli dlouhodobý pronájem vozu už není jen záležitostí velkých korporátů. Díky snížení splátek si tento opravdový luxus bezstarostného každodenního používání auta může dopřát i celá řada malých firem, podnikatelů či soukromých osob. Přitom je rozhodně z čeho vybírat. Například automobilka Peugeot nabízí své nejmenší auto, městský hatchback 208 už za 5623 Kč měsíčně, a naopak největší z osobních vozů, sedmimístné SUV 5008, za 9600 Kč měsíčně.

Operativní leasing není v nabídce značky Peugeot žádnou novinkou. Nedá se však říci, že by se zájemci z řad malých firem či soukromých klientů o něj zrovna rvali. Za nadstandard, kterým „operák“ nepochybně je, se prostě platí. Pro mnohé je drahý a raději se rozhodnou auto vlastnit. Tedy aspoň donedávna to platilo. Nyní Peugeot radikálně snížil splátky, a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat.

Operativní leasing zažívá „boom“ a rázem ho volí i ti, kteří by ho dříve vůbec nezvažovali. Koho by taky nelákalo nic neřešit a jen si jezdit? Kromě toho klienti oceňují možnost vyměnit každé dva nebo tři roky vůz za nový, zpravidla modernější a technologicky vyspělejší. Další výhodou operativního leasingu je krátká či dokonce okamžitá doba dodání vozu.

Inn

Cesta z nejistoty

Kupec nového auta nemá v dnešní turbulentní době lehkou volbu. Koupit dieselové auto? Vždyť tento pohon už evropský automobilový průmysl takřka zavrhl. Investovat do plug-in hybridu, když současné výhody vyplývající z jeho používání, jako je například bezplatné parkování na modrých zónách v Praze, budou brzy zrušeny? Nebo si pořídit elektromobil a doufat, že se infrastruktura bude vyvíjet dostatečně rychle, aby se z vlastnictví elektrovozu nestal každodenní maraton v hledání dobíječek? S operativním leasingem můžete klidně rébus, jaké auto koupit, o pár let odložit.

Malé auto? Proč ne!

O malá auta na operák je čím dál tím větší zájem, což potvrzuje i potvrzuje i obchodní ředitel Filip Lapka: „Dnešní klienti jsou mnohem ochotnější pořídit si vůz na operativní leasing, než tomu bylo ještě donedávna. Na tento trend jsme zareagovali a vyšli jim vstříc nabídkou výhodných splátek a flexibilních služeb. Už v minulém roce jsme s našimi nejprodávanějšími modely nastavili vysokou laťku. Teď jsme se rozhodli ještě přitvrdit a splátky jsme ještě o kousek snížili. Hatchback Peugeot 208 tak pořídíte za 5623 Kč měsíčně, populární městské SUV Peugeot 2008 pak za 6565 Kč měsíčně.“

Inn 208

Auto snů

Chcete si udělat radost? Pak by neměl vaší pozornosti ujít dynamický fastback Peugeot 408 za 8600 Kč měsíčně. Tomuto vozu je těžké odolat. Je originální, neokoukaný, vzbuzující touhu vyrazit za nezapomenutelnými zážitky z jízdy. Láká k tomu i výrazně sportovní siluetou. Tu jde jen těžko zařadit do nějakého segmentu.

Na kupé je totiž Peugeot 408 moc vysoký, na SUV má zase moc aerodynamické linie. Právě v tom je ale jeho síla. Ladné tvary vozu vám zvednou tep a zajistí, že si každou jízdu s ním budete vychutnávat plnými doušky. Zvýšená karoserie zase zajistí snadné nastupování do vozu a ochranu podvozku. Vše doplňuje ultramoderní a zároveň útulný interiér, dokonalá konektivita a obrovský arsenál asistenčních systémů pro vaši bezpečnost.

Innm

Velký či ještě větší komfort

Standardní nabídka pronájmu je většinou nastavená na dva roky a zahrnuje havarijní pojištění a povinné ručení. Na výběr máte ale i spoustu dalších možností. Peugeot připravil ve spolupráci s partnerskými leasingovými společnosti různé varianty operativního leasingu na míru potřebám každého zákazníka. Z hlediska doby pronájmu se jedná o 24, 36 nebo 48 měsíců.

Dalším kritériem výběru je rozsah služeb. Klienti mohou zvolit úspornější variantu Relax s pojištěním ovšem bez doplňkových služeb, nebo si mohou dopřát kompletní balíček Relax Plus zahrnující vše od úhrady veškerých servisních úkonů až po zimní pneumatiky.

Více na peugeot.cz