Ocenění TOP MANAŽEŘI ROKU 2024 představuje své vítěze

Vítězné osobnosti podle časopisu INNOVATION

Časopis INNOVATION, který vám již deset let přináší úspěšné příběhy českých manažerek a manažerů, připravil ve spolupráci s dalšími odbornými tituly mediální skupiny A11 první ročník ocenění TOP MANAŽEŘI ROKU 2024 , jehož odborným garantem byl časopis Profi HR. Nyní představujeme vítěze, kteří převzali ocenění ve speciálním vysílání televize A11.

Text: Jana Chuchvalcová

Foto: Jan Branč a archiv Innovation

Cílem žebříčku TOP MANAŽEŘI ROKU 2024 podle časopisu INNOVATION bylo ocenit práci úspěšných osobností z řad podnikatelů a lídrů a jejich týmů, jejichž práce v dnešním turbulentním světě stále více nabývá na významu. Zároveň jsme chtěli vyzdvihnout jejich odvahu, s níž se pouští do inovativních projektů, péči o udržitelnost a v neposlední řadě také o firemní kulturu a zaměstnance.

Během slavnostního večera 1. ročníku ocenění TOP MANAŽEŘI ROKU 2024, který se uskutečnil 15. dubna 2024 na společném setkání v sídle mediální skupiny A 11, vydavateli časopisu INNOVATION, byli vyhlášeni vítězi jednotlivých kategorií. Ti převzali ocenění ve speciálním vysílání televize A11.

Výjimeční manažeři i odvážní lídři

„Chtěli jsme v rámci našeho ocenění TOP MANAŽEŘI ROKU 2024 upozornit na výjimečné manažery, kteří něco dokázali a prokázali své osobní kvality a odvahu, s níž se pouští neustále do nových projektů. Odvaha ve vedení firmy a řízení zaměstnanců není pouze o schopnosti přijmout rizika a rozhodovat se ve složitých situacích. Odvaha manažera a podnikatele zahrnuje i umění přiznat si vlastní chyby, otevřeně komunikovat a pracovat na sobě. To z něj dělá respektovaného lídra, který buduje zdravé pracovní vztahy a umožňuje firmě dosahovat dlouhodobého úspěchu,“ komentuje vyhlášení prvního ročníku ocenění Adéla Zajíčková, Head of Key Account Managers společnosti A 11.

„Odvaha se projevuje v jejich každodenním rozhodování. Dávat zpětnou vazbu, řešit konflikty a náročné situace vyžaduje odvahu a odhodlání. Jde o velké téma, které se nedá naučit z knih. Souvisí s emoční inteligencí a ochotě na sobě pracovat. Manažeři a šéfové firem přitom denně čelí rozhodnutí, kde je odvaha potřeba. Musí proto na sobě neustále pracovat a překonávat limity. Jedině tak mohou posouvat své možnosti a dosahovat větších úspěchů ve vedení svých firem,“ doplňuje Jana Chuchvalcová, šéfredaktorka časopisu INNOVATION, a dodává: „Zaměřili jsme se v rámci ocenění TOP MANAŽEŘI ROKU 2024 na úspěšné manažerské příběhy, které pozitivně posouvají jak své firmy, tak svůj region i celou společnost. Na dalších stránkách najdete profily všech vítězů.“

Partnerem ocenění časopisu INNOVATION TOP MANAŽEŘI ROKU 2024 je Moravskoslezský kraj.

Vitezove Oceneni Top Manazeri 2024 Podle Magazinu Innovation (1)

Vítězové ocenění TOP MANAŽEŘI ROKU 2024 podle magazínu INNOVATION

* DEVELOPMENT & DESIGN

PaedDr. Petr Paksi, DBA, majitel a jednatel JAP Future s.r.o.

Jako ředitel JAP FUTURE je odhodlán řídit a rozvíjet ekonomický status firmy a efektivně řídit 165 zaměstnanců. Ve společnosti zavádějí inovativní technologie, které pomáhají vyrábět špičkové produkty nejvyšších standardů a kvality. Jeho cílem je, aby se firma stala lídrem v sektoru dveřních systémů na evropském trhu. Chce též zajistit dlouhodobý budoucí rozvoj společnosti, poskytnout hodnotný program sociálního zabezpečení zaměstnancům a zajistit trvalý a efektivní rozvoj značky firmy, spokojenost zákazníků i obchodních partnerů.

* OBCHOD & SLUŽBY

Ing. Pavel Sehnal, majitel a generální ředitel SPGroup a.s.

Český miliardář a politik. Má vysokoškolské technické vzdělání v oboru strojírenství, ale po roce 1989 se úspěšně věnoval finančnictví a pojišťovnictví – založil Podnikatelský penzijní fond a Českou podnikatelskou pojišťovnu. Jeho skupina SPGroup zahrnuje přes 66 firem ze všech oborů, jde o služby, pojišťovnictví, výrobu, zdravotnictví či nemovitosti. K nejvýznamnějším patří Slavia pojišťovna, Aquapalace Praha Čestlice, PVA EXPO Praha Letňany a tiskárna OTK printing & packaging.

* VZDĚLÁVÁNÍ

Jiří Ziegler, ředitel EDUroute s.r.o.

Od roku 2017 je ředitelem společnosti EDUroute, která je provozovatelem portálu VysokeSkoly.cz, CzechUniversities.com a VysokeSkoly.sk. Dlouhodobě se orientuje na vedení obchodu a marketingu, a to převážně v online prostředí a vzdělávání. V roce 2020 se stal jednatelem projektu Rozečti.se a Legentas.com, což je online aplikace na výuku efektivního čtení.

* ENERGETIKA

Cyril Svozil ml., předseda správní rady a ředitel Fenix Group a.s., AERS s.r.o.

Po studiích práv a ekonomie pracoval sedm let v předních advokátních kancelářích. V letech 2012 až 2018 úspěšně vedl filiálku skupiny Fenix ve Francii a od roku 2020 je ředitelem startupu AERS zřízeného v rámci skupiny Fenix pro vlastní vývoj a výrobu bateriových úložišť. Od ledna 2024 se stal předsedou správní rady a ředitelem Fenix Group.

* AUTOMOTIVE

Michal Hornák, jednatel WITTE Automotive Czechia

Jeho angažovanost v mezinárodně uznávané společnosti, která si na českém trhu udržuje stabilní pozici již více než 30 let, zdůrazňuje jeho schopnost působit v dynamickém prostředí a přinášet inovativní přístupy. Je podporovatelem inovací a rozvoje lidí, který neustále hledá nové cesty a zlepšení ve světě auto průmyslu. Aktivně podporuje nejen rozvoj zaměstnanců a jejich profesní růst, ale i budování výkonné firemní kultury orámované integritou a agilitou.

* BIORAFINERIE & BIOMASA

Ing. Kateřina Kupková, generální ředitelka a předsedkyně představenstva Lenzing Biocel Paskov a.s.

Ve společnosti působí od roku 2001. Nejprve jako manažerka controllingu, poté jako finanční ředitelka a od roku 2020 řídí závod, který je známý ekologicky šetrnou výrobou viskózové buničiny. Je rovněž členkou představenstva Asociace lesnických a dřevozpracujících podniků, Asociace českého papírenského průmyslu a od roku 2023 viceprezidentkou Svazu průmyslu a dopravy. Absolvovala Ekonomickou fakultu VŠB – TU Ostrava.

* HR & MARKETING

Mgr. Pavel Čihák, ředitel marketingu a lidských zdrojů Spořitelní družstvo NEY

Ve své pozici pomáhá budovat zdravou finanční instituci postavenou na pevných hodnotách a udržitelném ekonomickém růstu. Před svým příchodem do NEY spořitelního družstva pracoval pro banky jako Raiffeisenbank nebo Trinity Bank. Jednou z jeho největších profesních výzev bylo spojení Raiffeisenbank a eBanky, což byla neopakovatelná zkušenost jak po odborné, tak manažerské stránce. Vedl také konzultační týmy v poradenských firmách, kde se zabýval marketingem pro finanční sektor, energetiku nebo softwarové firmy.

* ZDRAVOTNICTVÍ

MUDr. Pavel Smažík, majitel Herbai a.s. (Herbadent)

Vystudoval 2. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy, obor stomatologie. V 90. letech založil firmu Dentamed, kterou později prodal, a těsně před začátkem covidu koupil tradiční českou firmu Herbadent. Zároveň je předsedou správní rady Dětský úsměv, členem Čestné rady České stomatologické komory a prezidentem Asociace dentálních distributorů v Evropě (ADDE).

* Speciální ocenění za mimořádný přínos pro společnost v oblastech ROZVOJ & INOVACE & RŮST A UDRŽITELNOST

Ing. Simona Myslikovjanová, Ph.D., MBA, MBE, CEO a majitelka SiMyCo s.r.o.

Působí jako CEO své firmy SiMyCo, která neustále roste a postupně expanduje na zahraniční trh. Vede a řídí úspěšně i další týmy různých odvětví, a to v pozici interim ředitelky, výkonné ředitelky HR či supervizorky, která pomohla k úspěchu stovkám firem nejen v Česku.

* TOP MANAŽERKA ROKU 2024

Ing. Ivana Šachová, majitelka SILEX spol. s r.o. (SCANquilt)

Vystudovala VŠE v Praze a poté pracovala ve společnosti Centrotex. V roce 1991 nastoupila jako referentka zahraničního obchodu do firmy Silex, kterou založil mimo jiné její manžel Petr Šach. Po jeho náhlé smrti se v roce 2004 stala jednatelkou této firmy. Získala mnohá ocenění a její značka SCANquilt mnohokrát obdržela a obhájila ocenění Superbrands a dlouhodobě je nositelem ocenění AAA jako finančně stabilní česká společnost, Prověřená společnost a Český Goodwill v kategorii Tradice.

* TOP MANAŽER ROKU 2024

Cyril Svozil, zakladatel a majitel Fenix Group a.s.

Společnost Fenix Group založil krátce po sametové revoluci jako jednu z prvních soukromých firem v Česku. Ve spolupráci s francouzským partnerem se zaměřil na výrobu sálavého vytápění, jeho firma je nyní v této branži světovou jedničkou. Své produkty vyrábí v několika továrnách, ve Francii, Velké Británii, Španělsku či na Slovensku. Další členové skupiny Fenix jsou v Německu, Polsku, v Norsku a v Srbsku. Největší závod se nachází v Jeseníku, kde Cyril Svozil firmu založil a kde i žije. Své produkty dodává do sedmdesáti zemí světa.