Nový sklad i úspěch v soutěži

Logistická společnost JUSDA Europe dokončila loni na konci roku sklad v Dašicích na Pardubicku. Jde o doposud nejmodernější sklad této firmy, která se specializuje na přepravu na euroasijský a americký trh. Sklad nabízí přes 15 tisíc metrů čtverečních plochy a 24 tisíc paletových pozic. V prosinci JUSDA navíc obhájila své umístění v soutěži ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH.

Text: Redakce

Foto: JUSDA Europe

Strategické umístění nového skladu v Dašicích, pouhý kilometr od dálnice D35, nabízí silniční napojení na Polsko i Prahu a také využití železničního spojení v blízkých Pardubicích. Provoz může fungovat v režimu 24/7 a 18 ramp je schopno odbavit až 70 kamionů za den. Hala umožňuje díky výšce 12 metrů zaskladnění s vysokou densitou.

„Sklad je primárně určen pro spotřební elektroniku a součástky do autoprůmyslu, umožňuje však skladovat i průmyslové materiály. Dispozice má variabilní uspořádání, abychom mohli pružně reagovat na měnící se potřeby klientů. Mezi doplňkové služby patří kompletace sestav, kontrola kvality při příjmu zboží, třídění nebo just-in-time dodání,“ vysvětluje Petr Škoda, generální ředitel společnosti JUSDA Europe.

Moderní technologie i udržitelný přístup

Prostor je vybavený monitorováním prostředí, včetně senzorů teploty, vlhkosti a prachu. Umožňuje implementovat prvky sledování manipulace se zbožím, repaletizace, třídění nebo kompletně uzavřené prostory pro cenné materiály. Hlavní výhodou skladu je jeho zabezpečení včetně bezpečnostních rámů. Toho využívají hlavně firmy z oblasti hi-tech elektroniky a cenných materiálů.

Manipulanti používají systémové vozíky naváděné pomocí indukčního vedení. Přesné a bezpečné vedení s automatickým naváděním manipulační techniky umožňuje efektivní využití prostoru skladu. Technika je navíc osazena nejmodernějšími Li-on bateriemi.

Nová budova je napojena na stávající infrastrukturu s vnitřní komunikací pro kamiony. U vybavení byl kladen důraz na nízké energetické nároky s ohledem na environmentální požadavky, například inteligentní LED osvětlení či vsakovací pole pro dešťovou vodu. Vzduchotechnika je vybavena rekuperací, střecha je konstruována tak, aby v budoucnu umožnila instalaci solárních panelů. Udržitelný rozvoj, šetrný přístup k životnímu prostředí a transparentnost patří k důležitým firemním hodnotám společnosti JUSDA, které jí pomáhají udržet si konkurenceschopnost.

Dasice2

JUSDA Europe je přední česká logistická firma s více než dvacetiletými zkušenostmi v mezinárodní přepravě a skladování. Je součástí nadnárodní skupiny Hon Hai Technology Group. Společnost se specializuje na dodávky pro sektor technologií, retailu a průmyslu. Působí v celém regionu Evropy, zaměřuje se na euroasijský i americký trh. Vedle všech druhů přeprav, jako je kamionová, kontejnerová, lodní, námořní i letecká, nabízí skladovací kapacity a řešení na míru zákazníkovi. Vlastní sklady má v Pardubicích a Kutné Hoře.

Podruhé za sebou se loni JUSDA umístila v soutěži ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH, která oceňuje společnosti, které dosahují vynikajících výsledků. K dalším úspěchům patří ocenění v soutěži Profi HR Awards či vítězství v prestižní soutěži Sodexo Zaměstnavatel roku 2023 pro Pardubický kraj.

Více na www.jusdaeurope.com