Nový průmyslový park přidá stovky pracovních míst

WITTE Automotive dále expanduje v Ostrově na Karlovarsku

V Ostrově u Karlových Varů, v novém průmyslovém parku Panattoni Park Ostrov South, začala stavba budovy s rozlohou 65 000 metrů čtverečních. Prvním nájemcem bude mezinárodní výrobní společnost WITTE Automotive Czechia, která se specializuje na vývoj a výrobu systémových řešení pro automobilový průmysl. Developerem projektu je společnost Panattoni, investorem fond Accolade. Dokončení je v plánu na rok 2025.

Pro společnost WITTE Automotive Czechia nový výrobní závod, s rozlohou 27 000 metrů čtverečních, představuje již třetí pobočku společnosti v České republice. Další zastoupení má firma v nedalekém Nejdku a také v Ostrově, jen kousek od místa, kde nyní vzniká nová hala. Původem německá firma, která se zabývá systémovými řešeními pro dveře, kapoty a sedadla do automobilů, v současnosti zaměstnává v Česku přes 2 000 lidí a je tak druhým nejsilnějším zaměstnavatelem v Karlovarském kraji. Důležité je, že klíčové role ve vývoji a výrobě produktů jsou centralizovány přímo v České republice.

V první fázi projektu se WITTE Automotive Czechia chystá otevřít nový výrobní závod, který nabídne 250 až 350 pracovních míst. „Rozšíření aktivit v Karlovarském kraji je potvrzením našeho odhodlání udržet v tomto regionu značku WITTE jako předního zaměstnavatele s moderním zázemím pro své zaměstnance a zákazníky. Nový výrobní závod poskytne potřebnou plochu pro plánované projekty našich zákazníků a výrazně zlepší nejen naši schopnost automatizce a digitalizace, ale i zázemí pro zaměstnance. Hlavním cílem WITTE je také reorganizace ploch mezi novým závodem a původním závodem v Nejdku, kde současně rozšiřujeme Centrum náhradních dílů. Rozšíření tohoto centra o dalších 50 pracovních míst umožní WITTE lépe zaměstnávat lidi s pracovním omezením pro směnný provoz a v kategorii 55+, což vnímáme jako velmi důležitý sociální faktor pro karlovarský region. V dalších aktivitách se budeme soustředit na rozvoj odbornosti našich zaměstnanců, nasazení moderních technologií a minimalizaci ekologické stopy. Výstavba nového závodu podtrhuje naši strategickou angažovanost v dalším rozvoji a inovacích,“ zdůrazňuje Michal Hornák, jednatel společnosti WITTE Automotive Czechia.

Panattoni Park Ostrov South Witte Automotive 1

„Jedná se o další z řady projektů podporujících ekonomickou transformaci Karlovarského kraje. Firma WITTE je navíc v lokalitě považována za dobrého zaměstnavatele. V Panattoni Parku Ostrov South se bude věnovat nejen výrobě, ale také vývoji. Zájem o rozšíření výroby v rámci lokality nás velmi těší, protože dokládá, že Karlovarský kraj má zahraničním investorům co nabídnout,“ říká Klára Sobotková, Regional Development Director, Panattoni.

„V Karlovarském kraji investujeme již přes deset let a máme radost, kam se region za tu dobu posunul. Jsme rádi, že naše průmyslové parky pomáhají významným hráčům zachovat a rozšiřovat současnou výrobu a zároveň dále zvyšovat nabídku kvalifikovaných pracovních míst v lokalitě. Přejeme WITTE mnoho zakázek a úspěchů v dalších nejméně třiceti letech v Karlovarském kraji,“ uvedl CEO Accolade Milan Kratina.

Nový průmyslový park vyniká svou lokalitou a skvělou dostupností dopravní infrastruktury. Bude integrovat prvky udržitelné výstavby a moderní technologie, které nejen snižují energetickou spotřebu, ale zároveň jsou ohleduplné k životnímu prostředí. Patří mezi ně tepelná čerpadla, fotovoltaické panely, systémy pro rekuperaci tepla či šetrné zacházení s dešťovou vodou a v neposlední řadě i nabíjecí stanice pro elektromobily. Projekt bude aspirovat na jedno z nejvyšších hodnocení v rámci mezinárodní certifikace udržitelnosti BREEAM New Construction, a to na úrovni Excellent.