TotalService

Není to obyčejná lepící fólie, je to marketingový nástroj

Zdroj: Peugeot

Kamuflážní lepící fólie slouží k tomu, aby ochránila nový automobil či prototyp před zvědavými zraky novinářů, fotografů, konkurence a samozřejmě i potenciálních klientů. Uvedení nového vozu na trh totiž musí proběhnout v pravý čas a za vhodných dostatečně reprezentativních okolností. Než se produkt oficiálně odhalí, je jeho design a všechny ostatní aspekty pod přísným embargem.

Utajení má zajistit právě kamuflážní fólie, která má důmyslně zamaskovat veškeré tvary a křivky nového vozu. Její význam je z hlediska vývojového tedy zcela zásadní. Nedá se ale říci, že by fólie měla význam i z hlediska produktového. Vždyť se po uplynutí embarga prostě jen sundá a vyhodí. Anebo můžete z této obyčejné kamuflážní fólie udělat neobyčejnou. Použít ji jako netradiční marketingový nástroj a získat zájem klientů, zejména pak těch, kteří rádi komunikují prostřednictvím sociálních sítí. Tento nápad měla automobilka Peugeot pro uvedení svého klíčového modelu, Peugeotu 3008.

SUV Peugeot 3008 bude důležitým mezníkem v nabídce značky Peugeot. Jedná se o první model postavený na revoluční nové platformě STLA Medium určené pro elektromobily. Tato nová technologie zajistí skoro dvoutunovému elektrickému SUV 3008 úctyhodný dojezd přes 700 kilometrů. Na současném automobilovém trhu elektromobily takových parametrů zatím nenajdete. Uvedení takto přelomového produktu tedy značka pochopitelně věnuje velkou pozornost. Má jít o nezapomenutelnou událost. Odhalení modelu se plánuje na září letošního roku. Do té doby však tento vůz v podobě prototypů musí najezdit tisíce testovacích kilometrů na otevřených silnicích. A vozy budou samozřejmě pečlivě zakamuflované. 

Do této fáze se Peugeot rozhodl zapojit své fanoušky. Spustil na sociálních sítích akci, díky níž bude moci široká veřejnost vybrat design kamufláží, které budou použity na prototypech. Peugeot pověřil své designéry, aby vytvořili deset nových, efektních a inovativních maskovacích vzorů, kterými se daří zakrýt detaily tvarů nového vozu Peugeot 3008 a zároveň vzbudit emoce díky inspirativnímu optimistickému grafickému přístupu. Tento přístup vyjadřuje podstatu nového mezinárodního sloganu značky: „The world is a much better place with Allure“.

Projekt, který dostal název operace PEUGEOT #CAMOCATCH, bude probíhat ve dvou etapách:

Fáze 1: Peugeot spouští na sociálních sítích komunikační kampaň, která poběží od 15. května do 2. června 2023. Vyzývá širokou veřejnost, aby si z 10 návrhů designérů značky Peugeot vybrala svou oblíbenou kamufláž. Za tímto účelem mohou zájemci hlasovat na sociálních sítích značky: Facebook, Instagram, Twitter a LinkedIn. Šest kamufláží, které získají nejvíce hlasů, bude v červnu vyrobeno a budou jimi potaženy nové vozy Peugeot 3008, které se v létě zúčastní testování na otevřených silnicích.

Fáze 2: Od 1. července do 15. srpna 2023 se nové maskované vozy Peugeot 3008 vydají na evropské silnice. Každý, kdo bude mít to štěstí a spatří maskovaný Peugeot 3008, jej může vyfotit, samozřejmě v souladu s bezpečnostními předpisy, a následně snímek zveřejnit na účtech Peugeot s hashtagem #CAMOCATCH. Vybraní účastníci, kteří zveřejní snímky tohoto maskovaného vozu, budou pozváni, aby se na začátku roku 2024 zúčastnili exkluzívního testování nového modelu Peugeot 3008.