Květnové číslo představuje vítěze 1. ročníku ocenění TOP MANAŽEŘI ROKU 2024

Časopis INNOVATION, který již deset let přináší úspěšné příběhy českých manažerek a manažerů, připravil ve spolupráci s dalšími odbornými tituly mediální skupiny A11 první ročník ocenění TOP MANAŽEŘI ROKU 2024, jehož odborným garantem byl časopis Profi HR. V květnovém čísle představujeme vítěze jednotlivých kategorií. Ti převzali ocenění ve speciálním vysílání televize A11.

V květnovém vydání také přinášíme neobvyklý pohled do světa sportu, který už také využívá umělou inteligenci. Největší roli zatím hraje ve sportu vrcholovém. AI se stala pomocníkem v oblastech, jako jsou tréninkové metody, hodnocení výkonu sportovců, zapojení fanoušků, nebo je asistentem rozhodčích. Ukážeme vám také, že inovace se může stát součástí firemní kultury a filozofie firmy.

A nezapomeňte si přečíst naši pozvánku do Benátek nad Jizerou. Město významně investuje do budoucnosti a čeká ho několik zásadních dopravních staveb či oprava náměstí a jeho okolí. V Benátkách se zaměřují i na energetické úspory, udržitelnost, ekologii, sport nebo kulturu – a můžete tam navštívit i mnoho zajímavých akcí. To vše se dozvíte na dalších stránkách květnového čísla INNOVATION!

Co najdete v aktuálním čísle?

* Politiku beru jako službu veřejnosti

Říká to v našem rozhovoru starosta Benátek nad Jizerou Karel Bendl. Město pod jeho vedeném významně investuje do budoucnosti, nyní ho čeká hned několik zásadních dopravních staveb či oprava náměstí a jeho okolí. V Benátkách se zaměřují také na energetické úspory, udržitelnost, ekologii, sport či kulturu.

* TOP MANAŽEŘI ROKU 2024

Nové ocenění TOP MANAŽEŘI ROKU 2024 podle časopisu INNOVATION, připravené ve spolupráci s dalšími odbornými tituly mediální skupiny A11, zná své vítěze. Nyní představujeme vítěze, kteří převzali ocenění ve speciálním vysílání televize A11.

* Investoři se startupů nebojí

Téměř polovina investorů by do svého portfolia vedle jiných aktiv zařadila také investice do startupů. Brzdí je však neznalost, obávají se, že nemají dostatek vědomostí.

* Inovace jsou o nastavení mysli, ne o projektu

Inovace nelze považovat za projekt, musí se stát součástí firemní kultury a filozofie, říká Rob Lee, šéf vývoje společnosti Pure Storage, která se díky svému silnému zaměření na inovace řadí mezi nejrychleji rostoucí IT firmy na světě.

* Umělá inteligence vs. sport

Využití AI ve světě sportu už dnes není výjimkou. Největší roli zatím hraje ve sportu vrcholovém. Stala se pomocníkem v oblastech, jako jsou tréninkové metody, hodnocení výkonu sportovců, zapojení fanoušků nebo asistentem rozhodčích.