Kia masivně investuje do rozvoje dealerské sítě

Společnost Kia Czech posílila v letošním roce svoji autorizovanou dealerskou síť. Od začátku roku 2023 otevřela osm zcela nových dealerství ve strategických městech s vysokým prodejním potenciálem. Díky novým investicím do rozvoje dealerské sítě má značka Kia ambice se do pěti let dostat mezi tři nejprodávanější značky v Česku.

Kia Auta Příbram
KIA showroom – nový dealer AUTA Příbram, slavnostní otevření

Kia v České republice pokračuje v rozvoji své autorizované dealerské sítě a v letošním roce otevřela hned 6 zcela nových a 2 rekonstruovaná dealerství, všechna již plně odpovídají novému korporátnímu designu představenému před necelými třemi lety. V lednu zahájilo provoz nové dealerství Auto Hemala s.r.o. ve Znojmě, které se prodeji a servisu automobilů věnuje již od roku 1990. O měsíc později se autorizovaným dealerem značky stala společnost MOTORTEC spol. s r.o. se sídlem v brněnských Ivanovicích. V závěru první poloviny roku 2023 bylo v Mladé Boleslavi slavnostně otevřeno již druhé dealerství společnosti AUTO IN s.r.o. Firma, která je součástí skupiny AUTO IN GROUP v loňském roce převzala prodejní místo společnosti S.A.S. CZ.

Kia Stratos Auto, Hradec Králové
KIA showroom – nový dealer STRATOS AUTO, Hradec Králové, slavnostní otevření

V druhém pololetí letošního roku byla v Kolíně otevřena již druhá pobočka stávajícího dealera značky Kia společnosti UNIKOM, a.s. První autosalon dealera UNIKOM byl otevřen v roce 2004 v Kutné Hoře. V Plzni se v letošním roce otevřelo dealerství společnosti AUTO VOLF spol. s.r.o., která v oblasti prodeje a servisování vozidel působí již 30 let. V Hradci Králové bylo v září slavnostně otevřeno dealerství společnosti STRATOS AUTO, spol. s r.o., které tak má vedle značky Kia ve svém portfoliu prémiovou značku a značku nákladních vozidel. V Ostravě byl v listopadu otevřen zcela nový autorizovaný dealer AUTO DASPOL s.r.o. Zatím posledním otevřeným dealerstvím značky Kia se v roce 2023 stal zcela nový showroom společnosti AUTA s.r.o., které je autorizovaným dealerem Kia od roku 2002 dealerství společnosti a sídlí v Příbrami.

Kia Motortec Brno

V následujících letech se tuzemský importér značky Kia zaměří na dostupnost servisní péče v rámci své autorizované dealerské sítě v České republice. „V souladu s přáním našich zákazníků se soustředíme na vyšší dostupnost autorizovaných servisních míst. Naším cílem je, aby měli zákazníci nejbližší servisní bod v dojezdové vzdálenosti maximálně 45 minut od svého bydliště,“ říká Arnošt Barna, generální ředitel společnosti Kia Czech. Aktuálně má značka Kia v České republice 49 prodejních a servisních míst a 11 samostatných servisních poboček. „Nejpozději do roku 2027 chceme také nabídnout u všech našich prodejců v ČR dobíjení elektromobilů pro zákazníka a u více než 10 % z nich dokonce i veřejnou rychlodobíjecí stanici,“ upřesňuje Barna.

Kia Auto Daspol, Ostrava
KIA showroom – nový dealer AUTO DASPOL, Ostrava, slavnostní otevření

Společně s rozvojem prodejních a servisních míst probíhá proměna autorizované dealerské sítě v kontextu nového designového konceptu reprezentativního showroomu Kia, který byl představen v roce 2021. Proměna bude dokončena do konce roku 2025. Koncepce prodejny s minimalistickou zónou prodeje a futuristickým prostorem pro vystavení vozidel oddělené červeným světelným prvkem „Infinity Loop“ odkazující na historii značky napomáhá pozvednout celkový zákaznický zážitek. Interiér využívá výlučně materiály s přírodním dekorem a sází na neutrální přírodní barvy inventáře. Zákaznická zóna je navržena tak, aby v návštěvnících evokovala spíše pocit komfortního obytného prostoru než klasické prodejny. „Naším cílem je vytvářet útulný prostor, v němž se naši zákazníci cítí příjemně, uvolněně a jako doma: neprodáváme jim jen automobily – prodáváme zážitky a zkušenosti,“ dodává Barna.

Foto: Kia