DSV Panalpina A/S dokončila akvizici Global Integrated Logistics Agility v hodnotě 103 miliard korun

Všechny podmínky a požadavky pro akvizici společnosti Global Integrated Logistics (GIL) Agility byly splněny a společnost DSV Panalpina A/S (DSV) nyní formálně přebírá GIL od kuvajtské společnosti Agility. Převzetím GIL se DSV stává globálním TOP 3 hráčem v oblasti přepravy a logistiky.

Očekávané dokončení akvizice společnosti GIL představuje důležitý milník na cestě DSV. Pro přepravu a logistiku je velikost stěžejní a touto akvizicí DSV posiluje svou pozici jedné z největších světových přepravních a logistických společností.

„Jsem velmi rád, že mohu v tento významný den přivítat naše nové kolegy ze společnosti GIL. Naše dvě společnosti jsou si v mnohém podobné, a to nejen z hlediska obchodních modelů a poskytovaných služeb, ale i v našem společném přístupu „zákazníci vždy na prvním místě.“ Společnosti DSV a GIL se k sobě jednoduše skvěle hodí. V tento okamžik zahajujeme proces integrace a naším cílem je společně ještě lépe rozvíjet naše podnikání a přinášet našim zákazníkům, partnerům a akcionářům ještě větší hodnotu než samostatně,“ říká Jens Bjørn Andersen, CEO DSV Panalpina A/S.

Hodnota transakce činí přibližně 103 miliardy korun. Spojení společností DSV a GIL přinese očekávané kombinované pro forma tržby ve výši přibližně 548 miliard korun (na základě údajů za posledních 12 měsíců) a 75 000 zaměstnanců ve více než 90 zemích.

Jako protihodnotu za 100 % akcií společnosti GIL obdrží společnost Agility akcie společnosti DSV, které představují přibližně 8 % všech akcií společnosti DSV v oběhu po transakci. Tím se společnost Agility stane druhým největším akcionářem DSV na základě aktuálního seznamu akcionářů. Po dokončení transakce se společnost DSV zavázala nominovat zástupce společnosti Agility do představenstva společnosti DSV.

Rozšířená nabídka služeb ve všech třech divizích

Společnost GIL dosahuje ročního obratu 99 miliard korun (4,6 miliardy USD), přičemž jeho hlavní podíl tvoří letecká a námořní přeprava. Posílena však bude i divize DSV Solutions, která akvizicí získá 1,4 mil m2 skladovací kapacity. V neposlední řadě se díky akvizici rozrostou i aktivity v silniční nákladní přepravě v Evropě i na Blízkém východě. To přináší další obchodní synergie a v konečném důsledku ještě vyšší úroveň poskytovaných služeb a komplexní řešení logistických potřeb zákazníků.

Akviziční strategie

Akviziční strategie se společnosti DSV osvědčila při akvizicích i integraci společností, naposledy švýcarské Panalpiny v roce 2019 a americké UTi Worldwide v roce 2016.

DSV společně s GIL hodlají využít posílenou pozici na trhu k dalšímu růstu prostřednictvím rozšířené nabídky služeb pro zákazníky, špičkové IT infrastruktury a úspor z rozsahu.

Důraz na škálovatelnost zůstává jednou z klíčových konkurenčních výhod v oblasti přepravy a logistiky s významnými provozními a obchodními přínosy na vysoce fragmentovaném trhu.

Nyní startuje proces integrace společnosti GIL. Stejně jako v případě předchozích akvizic bude společnost DSV k této integraci přistupovat s náležitým respektem k organizačním, kulturním i individuálním hlediskům.