Driving Innovation: Současnost a budoucnost mobility

Business fórum Driving Innovation: Present and Future of Mobility se uskutečnilo v Parlamentu České republiky

Italské a české instituce, sdružení, okresy a firmy jednaly v Poslanecké sněmovně o budoucnosti mobility a inovací. Na fóru Driving Innovation: Present and Future of Mobility, které 30. května uspořádala Italsko-česká obchodní a průmyslová komora a Italské velvyslanectví v Praze, se setkali zástupci lídrů tohoto sektoru obou zemí. A redakce časopisu INNOVATION, který byl mediálním partnerem, nemohla u tak významné a zajímavé události chybět.

Foto: Studio Adam-Costey

„Cílem této iniciativy je zviditelnit Itálii jako strategického průmyslového partnera České republiky v odvětvích s vysokou přidanou hodnotou,“ uvedl Danilo Manghi, předseda CAMIC.

Firmy z řad konečných výrobců, dodavatelů, provozovatelů veřejné dopravy či inovačních středisek si v rámci konference a následujících B2B setkání vyměnily své zkušenosti a vize o budoucím vývoji v odvětví, na které doléhají stále větší ekologické požadavky.

Konferenci zahájili svými pozdravy český ministr dopravy Martin Kupka, italský velvyslanec v Praze J. E. Mauro Marsili, náměstek ministra průmyslu a obchodu Petr Třešňák či poslanec Vojtěch Munzar, který předsedá skupině přátelství s Itálií v české Poslanecké sněmovně. Z italské Poslanecké sněmovny se zúčastnil předseda tamní skupiny přátelství s ČR Nazario Pagano.

O budoucnosti dopravního průmyslu diskutovali Domenico Nucera, předseda Autobus Business Unit v Iveco Group, která patří i díky svému závodu ve Vysokém Mýtě k předním výrobcům autobusů na světě, generální ředitel Dopravního podniku hl. m. Prahy Petr Witowski, CEO Head of Corporate & SME banky Intesa Sanpaolo Giuseppe Ferraro či ředitelé inovačních center Roberto Marelli z Kilometro Rosso, Gianmarco Montanari z italského Národního centra pro udržitelnou mobilitu a Jaroslav Pelant ze Škoda X.

V B2B části pak jednala o spolupráci i řada dalších firem z České republiky a Itálie. „K mnoha výzvám, kterým Evropa čelí, určitě patří celosvětový závod o inovace ve strategických odvětvích, v němž nás pronásledují giganti jako USA a Čína. Úroveň obchodní výměny mezi Itálií a Českou republikou je vynikající, a to musí být základem, na kterém pracovat, abychom podpořili strategickou spolupráci a vzájemné investice v těch odvětvích, která mohou přinést konkurenční výhodu. Itálie a Česká republika mohou v tomto smyslu hodně udělat a dát. Svědčí o tom zmíněná špičková odvětví, neustálý růst vzájemného obchodu a staletá příbuznost,“ dodal Manghi.

Business fórum uspořádala Italsko-česká obchodní a průmyslová komora společně s Italským velvyslanectvím v Praze a v koordinaci s italským a českým parlamentem a ve spolupráci s italskou státní agenturou ICE, italským svazem Confindustria, Svazem průmyslu a dopravy ČR a bankou Intesa Sanpaolo.

Fórum zaštítilo Ministerstvo dopravy ČR a Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR.

Sponzory akce byly Intesa Sanpaolo, Generali CEE Holding, ORIENTA CZECH a KORUS EU.

Mediální partner: Mediální skupina A11, časopisy INNOVATION a CEO

***

Kontakt na organizátora akce:

Kateřina Stolínová

Deputy director – Head of External Affairs & PR

Italsko-česká obchodní a průmyslová komora

Camera di Commercio e dell’Industria Italo-Ceca

Husova 159/25, 110 00 Praha 1 – Česká republika

[email protected]    

mobile +420 727 948 148

www.camic.cz