Cestování s FlixBusem

Televize A11 zařazuje do programu nový cestopisný pořad

Jak se cestuje autobusem po Evropě? Na místa známá i méně neznámá se diváci nové české televize A11 mohou vydat autobusem FlixBus. První díl Cestování s FlixBusem představí polské město Opolí.

Televize A11 své programové schéma staví na pořadech vlastní tvorby napříč rozmanitými formáty i tématy. Zatím poslední novinkou je cestopisný pořad Cestování s FlixBusem, jehož premiérový díl televize A11 vysílá tuto sobotu 18. května v 17:30.

„Cestování autobusem za poznáním a zážitky je pro mnohé z nás běžnou záležitostí. Veřejná doprava šetří životní prostředí, oproti automobilové je bezpečnější a díky rozsáhlé síti možných tras se dnes člověk může autobusem pohodlně dostat i na místa, která nepatří k tradičním turisticky nejexponovanějším cílům,“ vysvětluje koncept pořadu Bára Štanglová, programová ředitelka televize A11, a dodává: „Značka FlixBus je vnímána prakticky jako synonymum pro dálkovou autobusovou přepravu a díky ní trasy našich cest a výletů budou pro diváky autentické a současně jim ukážeme možnost, jak se na daná místa bez problémů dostat.“

Cílem prvního dílu a také první cesty pořadu Cestování s FlixBusem je jedno z nejstarších polských měst Opolí. Obsah dílu byl připraven ve spolupráci s Polskou turistickou organizací a místními průvodci.

„Polsko je z mnoha úhlů pohledu pro Čechy dosud nepoznaná země. Dokumentem chceme upozornit na další, dosud nepříliš známé, přesto návštěvy hodné místo,“ vysvětluje záměr tvůrců ředitel české kanceláře Polské turistické organizace Pavel Trojan.

Pořad představí také realitu dnešního cestování autobusem; dávno již nejde o fyzicky náročnou disciplínu. Dálkový autobus dnes disponuje pohodlnými sedačkami, na kterých se dá velmi dobře odpočívat, pracovat i spát. Autobus je alternativa, která si nejen v Evropě našla své místo na výsluní.

„FlixBus v rámci Evropy obsluhuje více než 3 000 míst. Cestující rádi hledají inspirace na další cestování a formát cestovatelského pořadu právě takový lákavý vhled do dosud nepříliš známé destinace nabízí,“ přibližuje záměr FlixBusu při tvorbě pořadu Tomáš Beránek, tiskový mluvčí společnosti. „Jde také o náš příspěvek k boji proti overturismu ve velkých centrech. Však i v Česku doporučujeme turistům vyrazit z Prahy rovněž do regionů,“ doplňuje mluvčí.

V další epizodě se diváci mohou těšit na výlet do německého Chemnitzu – Saské Kamenice, nositele titulu Evropské hlavní město kultury roku 2025.