ASB Group se spojuje s polskou firmou PGA Accounting

Zdroj: ASB Group

ASB Group, přední poskytovatel profesionálních poradenských a outsourcingových služeb pro podniky, se spojuje s polskou účetní firmou PGA Accounting, která má bohaté zkušenosti na trhu. V důsledku této akvizice ASB Group v Polsku významně posílila svůj účetní tým a po Varšavě, Toruni a Vratislavi otevřela v Polsku svou čtvrtou pobočku ve městě Plock. Tato fúze je rovněž součástí utužování spolupráce s místními partnery a další expanze i dynamického růstu ASB Group v regionu střední a východní Evropy.

„Již po mnoho let rosteme každý rok nejméně o 20 %, což představuje značný náskok před trhem. Loňský rok 2022 jsme uzavřeli s rekordním růstem přes 40 %. Upřímně věřím, že naše strategie dalšího dynamického rozvoje ASB Group v Polsku i v regionu, předpokládající neustálé a systematické rozšiřování portfolia služeb na základě spolupráce se zkušenými praktiky a specialisty ve svých oborech, je tím nejlepším receptem na úspěch,“ říká Przemysław Oleksy, generální ředitel ASB v Polsku. „A tím nemyslím jen náš úspěch, ale rovněž – nebo vlastně především – úspěch našich klientů. Jejich potřeby jsou pro nás vždy na prvním místě, ASB Group nemá být jen poskytovatelem účetních, daňových nebo HR a mzdových služeb, ale také skutečným partnerem a pilířem v rozvoji podnikání svých klientů.“

„Těší nás, že můžeme dále rozšiřovat naši současnou nabídku služeb v regionu střední a východní Evropy. V ASB Group propojujeme zkušenosti z mezinárodní spolupráce a osobní vztahy s komplexní znalostí místního trhu,“ říká Petr Studnička, Managing Partner společnosti ASB Group. „Proto považuji systematický rozvoj místních poboček za mimořádně důležitý. Díky více než dvacetiletému působení v regionu střední a východní Evropy a probíhajícím projektům ve většině zemí Evropy mají týmy ASB Group zkušenosti a odborné znalosti, aby mohly klientům poskytovat řešení šitá na míru s velkým důrazem na konkrétní potřeby, zaměřená na cílená opatření přinášející rychlé a viditelné změny v organizaci.“

ASB Group letos slaví 21. výročí působení na trhu a jako mezinárodní skupina poradenských firem si dlouhodobě zakládá na spolupráci se zahraničními klienty. Posílení polského týmu o účetní odborníky umožní firmě otevřít se novým trhům, neboť nový tým má bohaté zkušenosti s poskytováním služeb klientům s kapitálem – kromě jiného – z Itálie a zaměstnává odborníky hovořící plynně italsky. Jedná se o další krok k posílení pozice ASB Group jako zkušeného a spolehlivého partnera pro mezinárodní i místní klienty v regionu. V předchozích letech ASB Group rozvíjela služby v oblasti transakčního poradenství ve svých pobočkách ve střední a východní Evropě a začala realizovat expanzi na maďarském trhu.

Fúze se společností PGA Accounting představuje další z řady transakcí ASB Group uskutečněných v Polsku. Díky tomuto spojení posílí ASB Group své zdroje o dalších 25 specialistů a tým v Polsku bude čítat téměř 250 zaměstnanců.