Veletrh vysokých škol se letos uskuteční on-line

Zdroj: VysokéŠkoly.cz

Pandemie koronaviru ochromila život na celé planetě. Čas přesto neúprosně běží dál a už za pár týdnů tu budou deadliny přihlášek na vysoké školy. Ty jsou aktuálně uzavřené, v Česku panují přísná protiepidemická pravidla a konat se nemohou ani tradiční veletrhy.

Studentům chybí základní faktor při rozhodování na kterou vysokou školu jít – osobní zkušenost.

Jak si tedy vybrat to správné místo pro studium, pro budoucnost sebe nebo svých dětí? Díky nezávislému portálu VysokéŠkoly.cz výběr té správné školy zvládnete i letos, bezpečně, a navíc z pohodlí domova. Portál totiž vyvinul novou platformu online veletrhu, která dokáže zcela zastoupit klasické veletrhy. Můžete na ní podrobně vyhledávat školy a obory dle zadaných kritérií, vyplnit unikátní test „na co se hodíš“, připojit se k textovému chatu či audio i videohovoru přímo se zástupci škol – prostě získat reálný zážitek, který vám umožní rozhodnout se, kam poslat přihlášku.

Virtuální brány na desítky vysokých škol z celé České republiky se na webu veletrh.vysokeskoly.cz otevřou už 26. ledna 2021. Chybět nebude například Vysoká škola ekonomická v Praze, Ostravská univerzita či řada fakult Univerzity Karlovy nebo třeba ČVUT. V nabídce se objeví i přední soukromé VŠ, jako např. University of New York in Prague nebo třeba Newton College.

Live chat se zástupci škol

Na jedinečném online veletrhu se dozvíte vše, co pro výběr školy potřebujete vědět. Odpovídat vám totiž budou přímo zástupci a studenti jednotlivých škol a fakult. Dotazy jim budete moci klást prostřednictvím živého chatu, nebo si s nimi popovídat „face to face“ při videohovoru.

Ještě než si zvolíte, s kým se dáte do řeči, můžete si vyplnit krátký test, který vám napoví, jaké jsou vaše silné stránky. Školy si pak můžete filtrovat podle vlastních preferencí a místo bloudění mezi stánky jen kliknout na tu pravou.

Přednáškový sál plný videí

A to není všechno! Součástí veletrhů bývají také přednášky a ani o ty nebudete v online verzi ochuzeni. Navštívit budete moci virtuální přednáškové sály, kde kromě samotných přednášek můžete zhlédnout i spoustu videí a svou budoucí školu poznat zase o něco lépe.

VysokéŠkoly.cz, nejnavštěvovanější web pro lidi, kteří hledají školu, spustí online veletrh 26. ledna 2021. Akce potrvá tři dny a vždy od 9.00 do 15.00 tu pro vás budou k dispozici zástupci škol a stávající studenti VŠ. V těchto nelehkých časech je důležité, aby studenti měli co nejvíc příležitostí. Registrujte se na veletrh a získejte vstupenku zdarma na webu veletrh.vysokeskoly.cz.