Motúčko – pevný článek venkova

Za deset let výroby se Motúčko stalo tak základní a stabilní součástí života ne venkově či v podobných podmínkách, že jej zcela jistě netřeba představovat. Zmiňme se spíše o novinkách, které stále více získávají na oblibě – takže základní Motúčko Klasik s jednou rychlostí Vpřed a brzděním rekuperací už tvoří jen lehce přes polovinu zakázek a modely vyšších tříd se na něho co do počtu prodaných strojů dotahují.

Jsou to především Motúčka Extra Power, vybavená čtyřpólovým motorem s kroutícím
momentem o padesát procent vyšším a plynulou regulací rychlosti jízdy Vpřed, Vzad a s plynulou elektrickou brzdou a dále Motúčka Herkules, která mají motor s magnety ze vzácných zemin s kroutícím momentem ještě o další polovinu vyšším.

Se zvyšující se nosností Motúček celkem zákonitě vznikla také poptávka, jak tak velkou hmotnost bez námahy také nejenom dovézt, ale také vysypat. Za tímto účelem vzniklo Motúčko Koňačka se dvěma motory a čtyřmi koly – tedy 2X4 -, korbou o objemu 330 litrů a samočinným vysýpacím mechanizmem, splňujícím přesně tento požadavek.

Podobnou službu vykonává také Motúčko Jumbo Double, které je rovněž 2X4, má dokonce
korbu o objemu 550 litrů, uveze až 400 kg a obsah korby také vysypete bez námahy – v tomto případě otevřením bočních dveří v korbě. A to stále není všechno – Motúčko míří dále a výše. S modelem Živá kláda v provedení 2X4 nebo 4X4 mechanizovaně a bezpečně bez námahy naložíte tunovou kládu o libovolné délce a odvezete ji necestou náročným terénem do kopce i s kopce hustým lesem, Motúčko verze Jednotunka už hovoří samo za sebe svým jménem. A v prototypech jsou další verze – tak například Motúčko – E-Rudl, což je terénní rudl, se kterým elektricky naložíte a odvezete terénem nejenom balvany, které jsou normálně na bagr, ale i europaletu s nákladem 300 kg.

Co ve stručnosti dodat?! Snad už jenom telegraficky zmínit kvalitu:
Za ni hovoří motto výrobce, že… „Motúčko bude předmětem dědictví z otce na syna a z dědy
na vnuka!“

www.motucko.cz
https://cs-cz.facebook.com/Motucko
tel.: 00420 607 035 153