TotalService

E-shopy mají žně díky Valentýnu. Zájem je o erotické hry a dovoz jídla a květin

Valentýn. Zdroj: Pixabay

České internetové obchody ve dvou týdnech předcházejících svátku svatého Valentýna zaznamenaly výrazně zvýšenou poptávku po erotických deskových hrách. Podle společnosti Shoptet, největší tuzemské e-shopové platformy, byla o 60 procent vyšší než v běžném období.

Oproti předchozím rokům také na Valentýna víkendu podle odhadů až šestinásobně stoupne poptávka po rozvozu jídla z restaurací, útraty za online nákupy květin vzrostou až o třetinu. Hlavní letošní změnou je potom nemožnost objednávat oblíbené valentýnské večeře a pobyty.

Letošní oslavy svátku zamilovaných nabídnou vzhledem k aktuální situaci výrazně méně možností než v předchozích letech. Trávení Valentýna zejména v domácím prostředí potvrzují i data společnosti Shoptet. Podle nich se totiž v českých e-shopech v posledních dvou týdnech například zvýšila poptávka po erotických deskových hrách, a to o 60 procent oproti běžnému období. „V týdnech před Valentýnem každoročně evidujeme nárůst poptávky po erotických pomůckách, v letošním roce se k nim přidaly i deskové hry s touto tematikou. Odhadujeme také, že o víkendu stoupne až šestinásobně poptávka po rozvozu jídla z restaurací domů. Příliš jiných možností, jak strávit Valentýna jinak než doma, se letos nenabízí,“ uvádí Miroslav Uďan, CEO společnosti Shoptet.

O třetinu vyšší poptávka po květinách

Mezi tradiční valentýnské dary patří také květiny, v jejichž objednávání prostřednictvím internetových obchodů dominují muži. Podle odhadů Shoptet letos poptávka po online objednání a následném doručení květin stoupne až o třetinu. „I prodeje květin budou s největší pravděpodobností následovat vzestupný trend online nákupů prakticky čehokoliv. Za poslední rok si lidé zvykli chodit do kamenných prodejen výrazně méně a nejinak je tomu i v případě květinářství,“ vysvětluje Miroslav Uďan.

Opačný trend se letos týká valentýnských pobytů v tuzemsku i zahraniční, ale také romantických večeří, které byly v posledních letech velmi oblíbené. Aktuální situace však jejich zakoupení, a především realizaci prakticky znemožňuje.