Banka Moneta spouští projekt kariérní podpory talentovaných žen

Pracovní pohovor. Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Přesně 111 nejtalentovanějších zaměstnankyň skupiny MONETA, které mají všechny předpoklady k dalšímu profesnímu růstu, bylo vybráno do Rozvojového programu MON FAIR. Na tuzemském trhu zcela ojedinělý projekt podpoří z pozic řečníků například šéfka Google Taťána Le Moigne, ředitelka inovací ve společnosti Deloitte Senta Čermáková nebo vedoucí partnerka E&Y pro Českou republiku Magdalena Souček.

MONETA v Česku spustila ojedinělý rozvojový projekt, zaměřený na kariérní růst žen. Do programu bylo na základě nominací zařazeno 111 zaměstnankyň banky, které mají největší předpoklady k dalšímu postupu ve své profesní kariéře. Roční program obsahuje celou sérii na sebe navazujících tematických modulů, které cílí na postoje a dovednosti, které jsou pro budoucí leadership naprosto klíčové. Bance se do rolí řečníků a pomyslných ambasadorů jednotlivých tematických sekcí podařilo přesvědčit špičky v oboru napříč byznysovou sférou, které budoucím vedoucím manažerkám zprostředkují své zkušenosti z oblasti leadershipu. „Jsme nesmírně poctěni, že se nám do našeho programu podařilo přesvědčit osobnosti, jakými jsou například Taťána Le Moigne, Senta Čermáková nebo Magdalena Souček. Jejich zkušenosti, postavené na vlastním silném osobním příběhu jsou pro výsledek programu nesmírně cenné,“ uvedla v této souvislosti HR ředitelka Skupiny MONETA Klára Escobar.

Ženy dnes tvoří zhruba třetinu současného vedení banky: ve vrcholovém 14tičlenném managementu jsou aktuálně zastoupeny ženy na třech pozicích, stojí v čele Human Resources, Compliance, a ESG. Do představenstva Monety míří k 1. červnu z pozice ředitelky a vedoucí konzultantky společnosti Accenture Klára Starková, jež ve vedení zaujme pozici Chief Operating Officer. V nejvyšším vedení banky tak budou mít ženy téměř 30% zastoupení.

Rozvojový program MON FAIR je organizován pod záštitou stejnojmenné komise pro rovnost, diverzitu a inkluzi, která je zároveň poradním orgánem vedení banky. Na základě jejích doporučení tak MONETA například v době pandemie doplácela rodičům/samoživitelům rozdíl mezi ošetřovným a mzdou nebo přispívá rodinám zaměstnanců na chůvy a mateřské školy až do 6ti let věku dítěte.