« Zpět

Newsletter č. 2/2024

 

Ocenění TOP MANAŽEŘI ROKU 2024 představuje své vítěze

Časopis INNOVATION, který vám již deset let přináší úspěšné příběhy českých manažerek a manažerů, připravil ve spolupráci s dalšími odbornými tituly mediální skupiny A11 první ročník ocenění TOP MANAŽEŘI ROKU 2024 , jehož odborným garantem byl časopis Profi HR. Nyní představujeme vítěze, kteří převzali ocenění ve speciálním vysílání televize A11.

 

Driving Innovation: Současnost a budoucnost mobility

Italské a české instituce, sdružení, okresy a firmy jednaly v Poslanecké sněmovně o budoucnosti mobility a inovací. Na fóru Driving Innovation: Present and Future of Mobility, které 30. května uspořádala Italsko-česká obchodní a průmyslová komora a Italské velvyslanectví v Praze, se setkali zástupci lídrů tohoto sektoru obou zemí. A redakce časopisu INNOVATION, který byl mediálním partnerem, nemohla u tak významné a zajímavé události chybět.

 

Politiku beru jako službu veřejnosti

Říká to starosta Benátek nad Jizerou Karel Bendl, jinak také nadšený ekolog a lesník. Podle jeho slov mu komunální politika umožňuje prosazovat a realizovat záměry a vize nejen jeho, ale i celého vedení města i Středočeského kraje. Město proto významně investuje do budoucnosti, nyní ho čeká několik zásadních dopravních staveb či oprava náměstí a jeho okolí. V Benátkách se zaměřují také na energetické úspory, udržitelnost, ekologii, sport nebo kulturu.

 

Jakou hodnotu mají vaše data?

Mezi nejobávanější dopady kybernetických útoků patří výpadky provozu klíčových systémů a ztráta či odcizení důležitých dat. Zatímco následky narušení provozu firmy lze (alespoň přibližně) vyčíslit, jak ocenit podniková data?

 

Pevné základy a další prostor pro růst

V čele společnosti Silex známou díky značce SCANquilt stojíte od roku 2004. Máte za sebou velmi náročné období covidu, energetické krize a geopolitické nejistoty – co považujete za největší a nejnáročnější výzvu těch uplynulých let?

 

Inzerce

 

Inovace jsou o nastavení mysli, ne o projektu

Inovace nelze považovat za projekt, musí se stát součástí firemní kultury a filozofie, říká Rob Lee, šéf vývoje společnosti Pure Storage, která se díky svému silnému zaměření na inovace řadí mezi nejrychleji rostoucí IT firmy na světě. Setkali jsme se s ním v prostředí výzkumného a vývojového centra společnosti v Praze a hovořili o tom, jak se Pure podařilo narušit a změnit odvětví ukládání dat, jak vybudovala inovační kulturu uvnitř firmy a jak z tohoto přístupu mohou těžit jejich zákazníci.

 

Co vše dnes umí vyrobit solární elektřinu?

Solární elektrárny dávno nejsou záležitostí jen povrchu země nebo střech. Už roky vyrábějí elektřinu na vodě, skládkách, v horách nebo nově také mezi železničními pražci. Solární panely si našly cestu i ke světoznámým památkám, jako je Eiffelova věž nebo starověké město Pompeje, a „požehnání“ dostala i fotovoltaika ve Vatikánu.

 

Jak si dobře vybrat budoucí kariéru

Jiří Ziegler není původním zakladatelem těchto portálů, ale podílel se na vzniku toho prvního s názvem VysokéŠkoly.cz ještě jako zaměstnanec společnosti LMC (dnes Alma Career Czechia), pod níž spadají portály jako Jobs.cz, Atmoskop, Seduo či Práce za rohem, v roce 2011. Portál poté v roce 2017 převzal a začal sám rozvíjet. Postupně přidal i VysokéŠkoly.sk a CzechUniversities.com.

 

Generativní AI nás zásadně změní

Na vedení firem však dopadá tlak na zrychlené zavádění AI do procesů, výroby, rozhodování a zároveň na současné ošetření rizik a zajištění souladu s regulatorními požadavky. Podle aktuálního průzkumu společnosti Deloitte tři čtvrtiny firem očekávají, že generativní AI do tří let změní jejich společnosti. Více než půlka firem se pak obává, že její široké používání zvýší ekonomickou nerovnost a jen necelá polovina podniků dostatečně vzdělává zaměstnance o možnostech, přínosech a významu AI.

 

Inzerce

 

Město krátkých vzdáleností

Z Prahy mizí práce. Je třeba hledat a nezastavovat bytovou výstavbou pozemky, které byly podle územního plánu určené pro lehkou a nerušící výrobu – naopak je ponechat a tlačit i developery k tomu, aby tam vznikala nová pracovní místa, zdůrazňuje český miliardář a politik Pavel Sehnal. Ideálně co byt, to pracovní místo někde poblíž. Jedině tak může vzniknout město krátkých vzdáleností.

 

Invaze do soukromí v digitálním věku

Chytré domácnosti jsou revolucí v pohodlí, ale za jakou cenu? Integrace našich domovů s digitálními technologiemi již dnes nabízí nepřeberné množství výhod v podobě automatizace každodenních úkolů. Avšak chytrá domácí zařízení současně velmi přesně zaznamenávají i náš pohyb či preference. S tímto pokrokem tedy nutně přichází i rostoucí obavy o ochranu soukromí a bezpečnost našich dat.

 

Fenomén manažer 50+

Přestože by mohli pomáhat mladším kolegům svými zkušenostmi, odolností i nadhledem, korporáty se na ně dívají spíše skrz prsty. Pro malé a střední firmy je ale právě takový manažer padesátník přímo výhra. Do menšího businessu přináší energii a nové impulzy k růstu. Umí překonávat krize a mnoho dalších nástrah. Jak fenomén manažerů po padesátce funguje? A proč se o to vůbec zajímat?

 

Nový závod nabídne mnoho příležitostí

Jak byste zhodnotil rok 2023? Daří se vám řídit společně oba závody v Nejdku i v Ostrově? Co je na tom nejnáročnější?

 

Slušnost není slabost

Do čela Lenzing Biocel Paskov jste nastoupila v roce 2020, těsně před covidem. Jak hodnotíte své dosavadní působení ve vedení tak velké firmy – co považujete za největší výzvu těch více než čtyř let?

 
 

A 11 s.r.o., IČ 27120805

Redakce:
Jana Chuchvalcová, [email protected]

Inzerce:
Pavel Horský, [email protected]

Tento e-mail byl odeslán na adresu #e-mail#

PRO ODHLÁŠENÍ ODBĚRU KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ >>>