« Zpět

Newsletter č. 1/2024

 

Magazín Innovation ocenil TOP manažery roku 2024

Magazín Innovation ve spolupráci s dalšími odbornými tituly mediální skupiny A11 připravil první ročník ocenění TOP manažeři roku 2024 podle magazínu Innovation. Odborným garantem se stal časopis Profi HR. Vítězové ocenění převzali ve speciální relaci televizního pořadu Dobrý večer s A11.

 

Fotovoltaika trochu jinak

Agrovoltaika, agrivoltaika nebo také agrofotovoltaika není již jen konceptem. Souběžnému využívání zemědělské půdy k zemědělskému obhospodařování a k výrobě elektřiny dala vláda zelenou.

 

Elektřina a bateriová úložiště jsou budoucnost

Společnost Fenix Group, kterou založil v 90. letech Cyril Svozil, zaskočila tehdy svět svými velmi efektivními elektrickými sálavými topnými systémy. Dnes vyváží své produkty do více než 70 zemí na celém světě.

 

Hackerem ve virtuální realitě

Vítejte ve světě, kde kybernetická bezpečnost není jen módním slovem, ale základním pilířem našich životů. Vítejte v digitální džungli, kde každý klik může být pastí a každý e-mail hrozbou. Zatímco ještě na začátku našeho tisíciletí patřily zkušenosti s počítačovými viry do kategorie veselých historek z natáčení, dnes už jsou hackerské útoky často otázkou bytí či nebytí!

 

Průmyslová revoluce 4.0 teprve začíná

V průmyslu a distribuci jsme svědky digitální transformace, která je přirovnávána ke čtvrté průmyslové revoluci. Poté, co do průmyslové výroby začala promlouvat umělá inteligence (AI), však tato revoluce teprve skutečně odstartovala. Tempo inovací se letos ještě zrychlí.

 

Inzerce

 

Problémy je lepší řešit včas

Specializací Ing. Simony Myslikovjanové, Ph.D., MBA, MBE, která působí jako CEO své firmy SiMyCo, je Interim Management & HR. Mezi nejčastější zadání patří nastavit procesy ve firmě, věnovat se hospodaření a v neposlední řadě to je práce s lidmi. SiMyCo působí nejčastěji v Česku, ale daří se jí postupně také expandovat na zahraniční trhy, například na Slovensko, do Francie či Itálie.

 

Nová technologie pomáhá s diagnostikou onemocnění srdce

Telemedicína je v Česku na vzestupu, a to především díky mnoha výhodám, které přináší. Patří mezi ně například nižší náklady, zlepšení přístupu k zdravotní péči a rychlejší diagnostika. Jedním z úspěšných příkladů telemedicínské technologie je systém JOSEPH umožňující kvalitnější diagnostiku onemocnění srdce za pomoci umělé inteligence.

 

Od baťovských domků až na Antarktidu

Píše se rok 1924. Ve francouzském Chamonix se konají vůbec první zimní olympijské hry, Karel Čapek vydává román Krakatit a Tomáš Baťa ve svém rostoucím obuvnickém impériu zakládá ve Zlíně stavební oddělení. A právě až sem sahají kořeny významné české stavební skupiny PSG, která tak v letošním roce slaví 100. výročí.

 

Budoucnost mobility v Česku

Město Touškov se stalo prvním českým městem se sdílenou komunitní elektromobilitou. Ve spolupráci s českým startupem PeopleCar a ŠKODA X, inovačním centrem automobilky Škoda Auto, nabízí městská služební e-auta k zapůjčení svým občanům. Koncept, který již úspěšně funguje v řadě západních měst, tak nyní přichází také do České republiky.

 

Inzerce

 

Úspěch je o zdravém sebevědomí

O executive interim management, tedy dočasném řízení firem z pozice CEO, se u nás více začalo mluvit před čtyřmi lety a poptávka neklesá. To potvrzuje také objem zakázek JPF Czech s.r.o., jednoho z největších dodavatelů těchto služeb v České republice. Ing. Jiřího Jemelky, MBA, který společnost vlastní, jsme se ptali nejen na plány do budoucna.

 

Umělá inteligence pomáhá v kanceláři

Umělá inteligence (AI) může zefektivnit a zjednodušit mnohé činnosti v každodenní kancelářské práci. Je schopna pomoci s rychlým vyhledáváním informací, rešeršemi, překlady, popisky, tvorbou krátkých i delších textů, odpověďmi na e-maily a dalšími úkoly, které by jinak zabíraly hodně času a energie.

 

Česku chybí vrcholoví manažeři

Firmy v Česku mají dlouhodobě problém obsazovat vrcholové manažerské posty. Najít vhodného kandidáte trvá měsíce. Překážkou je nízká kvalifikace i neochota nést zodpovědnost za chod firmy. Ti nejlepší si měsíčně vydělají přes 350 tisíc korun.

 
 

A 11 s.r.o., IČ 27120805

Redakce:
Jana Chuchvalcová, [email protected]

Inzerce:
Pavel Horský, [email protected]

Tento e-mail byl odeslán na adresu #e-mail#

PRO ODHLÁŠENÍ ODBĚRU KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ >>>